Petrol Ofisi

Petrol Ofisi


Popüler Petrol Ofisi İstasyonları


Şehirlere Göre Petrol Ofisi İstasyonları

Petrol Ofisi Hakkında

Petrol Ofisi Grubu'nun yolculuğu 1941’de, İstanbul’da iki odalı bir ofis dairesinde başladı...

İkinci Dünya Savaşı’nın ortasında, ülkenin dört bir yanına ulaştırdığı akaryakıt ürünleriyle ekonomiye can suyu vermek için canla başla çalışan 9 kişilik o mikro şirket, bugün on binlerce kişiye istihdam sağlayan, 2022 itibariyle 200 milyar TL’lik ciroya ulaşmış, bölgesel bir güç olarak hareket eden dev bir enerji altyapı grubu…

Ülke geneli ve yakın coğrafyaya hava, deniz ve kara araçlarında ihtiyaç duyulan tüm yakıt çeşitlerini sağlayabilen tek grup olan Petrol Ofisi Grubu, Türkiye’nin en büyük 5 özel şirketi arasında yer alıyor.

Akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar pazarının geleneksel lideri olan Petrol Ofisi Grubu olarak Türk mühendisliğini gururla ihraç eden bölgesel bir güç konumundayız. Kocaeli Derince’de 120 bin metrekarelik madeni yağlar üretim tesisinde yer alan fabrikamız, Türkiye ve yakın coğrafyanın en kapsamlı teknoloji merkezi POTEM sayesinde 5 kıtada 37 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Türkiye’nin havacılık, deniz ve karayolları ekonomisinin en önemli dinamolarından olarak her üç alanda da kamunun ve özel sektörün en büyük kurumlarıyla işbirliği içinde hareket ediyoruz. Yılda çeyrek milyon uçağa yakıt ikmali yapıyor, yıllık 1 milyon ton deniz yakıtı ikmaliyle Türkiye denizcilik yakıtları pazarının liderliğini üstleniyor, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı gibi ülke ekonominse yön veren büyük altyapı projelerinin güvenilir tedarikçisi olmaktan gurur duyuyoruz.

Aynı kategorideki diğer markalar